1. 29/10/2016
  2. 05/11/2016
  3. 12/11/2016
  4. 19/11/2016
  5. 26/11/2016
Předprodej vstupenek

Krumlovské podzimní recitály
Synagoga Český Krumlov
PARNAS QUINTET

Kariéru zpívající violoncellistky započala krátce po absolvovaní ostravské konzervatoře (obor hra na violoncello, 1989–95). Dva roky působila v hudebním seskupení kytaristy Tomáše Maňase Lippany, komponovala a sama interpretovala hudbu k Francouzskému divadlu FF MU v Brně (1996–98).
V letech 2000–02 hrála v kapele Jiřího Hradila Chorchestr (funky-beat-jazz). Od roku 2002 – 2006 hrála s kapelou Jiřího Starého Asyl Akt (electro-acoustic-trip). V letech 2004 – 2007 byla hudebním dramaturgem brněnské jazzové kavárny PoDobrazy.
V současné době paralelně s Tara Fuki vystupuje s kapelami Vertigo Quintet, Baterky, s improvizačním akustickým duem Tellemarkk, v duu DoMa Ensemble se saxofonistou Marcelem Bártou a s Kuzmich Orchestra s kytaristou Josefem Ostřanským. Spolupracuje s brněnským divadlem Neslyším v představeních režisérky Zoji Mikotové. Za hudbu k divadelnímu představení Dům Hluchého (Dorota Barová a Zdeněk Kluka) byla oceněna třetí cenou Thalie v divadelní sezoně 2003. V roce 2006 zkomponovala a natočila hudbu k filmu « Marta » režisérky Marty Novákové.

Michal Vojáček
Narodil se v Brně. Hru na flétnu studoval na brněnské konzervatoři u Mgr. Marcely Růžičkové. Poté pokračoval ve studiu na Institutu pro umělecká studia v Ostravě u Mgr. Marcely Šindelové. Při vysoké škole byl zároveň členem Moravské filharmonie Olomouc, kde strávil celkem šest sezón.. Od roku 2004 dosud je členem orchestru Janáčkovy opery v Brně, kde působí jako první flétnista. Spolupracuje také s komorními orchestry Czech Virtuosi, Virtuosi brunensis a Opera Diversa. Od roku 2003 vyučuje hru na flétnu na Gymnáziu Pavla Křížkovského s uměleckou profilací.

Romana Mazáková
Narozena ve Zlíně. Hru na hoboj vystudovala na konzervatoři P.J.Vejvanovského v Kroměříži (Mgr. V. Kozánek) a JAMU v Brně (Mgr. . Bartoník). Při studiu na JAMU absolvala stáž u Prof. A. Schmidta na Hochschule für Musik F. Liszt Weimar. Během studia se stela členkou Filharmonie B. Martinů Zlín. Působila také v Euroregio symphonie orchester, České komorní filharmonii, Virtuosi di Praga a v Národním divadle Praha. Hrála s komorními soubory Ventova dechová harmonie, KaM Trio, Trio Danches. Zúčastnila se několika interpretačních kurzů v České republice a Rakousku. Od sezóny 2008/2009 působí v orchestru Národního divadla Brno jako první hobojistka.

Petr Vysloužil
Narozen v Brně. Od osmi let hraje na klarinet. Studoval na brněnské konzervatoři, Akademii múzických umění v Praze a na Janáčkově akademii múzických umění v brně. Zúčastnil se několika interpretačních kurzů v České republice a Itálii. Dva roky byl členem Gustav Mahler Jugend Orchester pod vedením Claudia Abbada, Marisse Jansonse, Ivána Fischera a Franze Welsera Mösta. Nahrával pro český rozhlas, ORF, Swiss Radio, BBC a EMI. Sólově vystupoval v České republice, Itálii a Švýcarsku. Je členem Filharmonie Brno a Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů.

Antonín Kolář
Pochází z Veselí nad Moravou. Na brněnské konzervatoři se začal věnovat hře na lesní roh pod vedením Mgr. Milana Mrazíka. Poté pokračoval ve studiu za doprovodu Prof. Jindřicha Petráše na Janáčkově akademii múzických umění. V roce 2007-2008 absolvoval stáž u Prof. Thomase Hauschilda na Hochschule für Musik v Lipsku. Během studia konzervatoře se stal členem Janáčkovy filharmonie Ostrava a Národního divadla v Brně. Působil také v Moravské filharmonii Olomouc. Od roku 2008 působí v Národním divadle Brno jako první hornista.

Petr Hlavatý
Vystudoval hru na fagot na konzervatoři v Plzni a AMU v Praze. Během studií se zúčastnil koncertního turné s European Philharmonic Orchestra a European Union Youth Orchestra. Mistrovské kurzy sólové a komorní hry absolvoval u profesorů K. Thunemanna, R.Gallera, V.Popova, H.Schellenbergera a F.Renggliho. Je členem Filharmonie Brno.

07.07.2014
Již známe umělce, kteří budou vystupovat v letošním ročníku.
3.11.2013
Rozhovor šéfredaktorky Petry Taudyové z Jihočeské televize s uměleckou ředitelkou Irinou Kondratěnko můžete shlédnout zde Studio Z

2.12.2013
Video z přípravy a průběhu závěrečného koncertu v Synagoze Jihočeská televize