VÁCLAV MÁCHA

V roce 1994 absolvoval Hudební školu hl. m. Prahy jako žák prof.Jana Tůmy, a ve svých 15 letech se stal nejmladším posluchačem Hudební fakulty Akademie muzických umění v Praze ve třídě prof. Ivana Moravce. Po úspěšném absolvování HAMU studoval u prof. Karl-Heinz Kammerlinga na Hochschule fur Musik und Theater v Hannoveru v Německu.

S úspěchem se pravidelně zúčastňoval mezinárodních soutěží, např. “Virtuosi per musica di Pianoforte” 1.cena, rozhlasová soutěž “Concertino Praga” 2. místo, finalista “Mezinárodní tribuny mladých interpretů UNESCO” v Bratislavě, v Dublinu o “Evropskou hudební cenu” 3. cena, “cena Leoše Janáčka”, 1.cena a zvláštní cena za nejlepší interpretaci Beethovenových skladeb na soutěži “Viotti-Valsesia” v Itálii, 2. cena na soutěži “K.Bergemanna” v Hannoveru.

Uskutečnil celou řadu celovečerních recitalů v největších koncertních sálech v Praze i dalších městech republiky (již ve svých 15 letech měl samostatný recitál v Dvořákově síni pražského Rudolfina), v celé řadě evropských měst - Londýn, Paříž, Berlin, Hamburg, Budapešť, Bonn, Beyreuth, Hannover atd. a opakovaně v USA, v Kanadě, v Mexiku, v Turecku a Asii (Tokyo, Singapur, Kuala Lunpur atd.). Vystupoval s Českou filharmonii, BBC Symphony Orchetra, Pražskou komorní filharmonií, Českým národním symfonickým orchestrem, Státní filharmonií Brno, Sukovým komorním orchestrem, Český komorním orchestrem, Filharmonií Hradec Králové, Komorní filharmonií Pardubice, Orchestrem Filarmonica P.Costantinescu di Ploiesti, dalšími orchestry, s dirigenty (Bělohlávek, Kukal, Freeman, Turnovský, Hanus, Eliška, Koutník, Eji Oue, Naoshi Takahashi atd.) a předními sólisty.

Část svého repertoáru nahrál též v Českém a Slovenském rozhlase a Deutsche Welle, NHK-FM Japonsko a BBC. Jedno z jeho vystoupení v Německu bylo zařazeno na CD “mladých talentů Evropy”. V roce 2005 nahrál Sonátu W. A. Mozarta pro EBU ( Evropská rozhlasová unie) k 250. výročí narození W.A.Mozarta. V roce 2009 vystoupil s BBC Symphony Orchestrem na festivalu “BBC Proms 2009” v Londýně.

07.08.2014
Doplněny informace k jednotlivým koncertům.
07.07.2014
Již známe umělce, kteří budou vystupovat v letošním ročníku.
2.12.2013
Video z přípravy a průběhu závěrečného koncertu v Synagoze Jihočeská televize