ŠTĚPÁNKA BALCAROVÁ

(nar.1986) je česká trumpetistka a skladatelka, absolventka Hudební Akademie v Katovicích pod vedením předního polského trumpetisty Piotra Wojtasika. Skladbu a jazzové aranžování dále studovala ve třídě Edwarda Partyky na Jazzové Akademii v rakouském Grazu. Štěpánka Balcarová je kromě Inner Spaces leaderem vlastního kvartetu 4STEP, působí v multižánrovém orchestru WRGHA POWU, v avantgardním hudebním projektu Chord Nation Nikoly Kołodziejczyka a příležitostně spolupracuje s předními českými muzikanty Tomášem Liškou, Davidem Dorůžkou, Petrem Kořínkem, Vladivojnou, aj. Byla oceněna na mnohých jazzových soutěžích jak za hráčské schopnosti (Krokus Jazz, Jazz nad Odrou, Jazz Juniors), tak za vlastní kompozice.

Všichni členové tria se setkali právě při spolupráci na projektu Inner Spaces quintet. Jejich vzájemné lidské i hudební porozumění dalo vzniknout tomuto ojedinělému triu. Niterný až intimní projev Štěpánky Balcarové a především výjimečně teplý a měkký zvuk její trubky jasně vymezuje směr, kterým se toto trio vydává. Hudba, která osloví svou čistotou, přirozeností, melodičností a spontaneitou. Hudba, která zanechá v posluchači dojem, jakoby se spolu s hráči nechal unášet proudem emocí a prožitků a stal se přímou součástí jejich inspirace. Vedle vlastních kompozic se toto tri zaměřuje také na interpretaci známých, nejen jazzových melodií a skladeb. Vkusné aranže, instrumentální vyzrálost a schopnost bravurně improvizovat dávají předzvěst hlubokého zážitku pro posluchače.

07.07.2014
Již známe umělce, kteří budou vystupovat v letošním ročníku.
3.11.2013
Rozhovor šéfredaktorky Petry Taudyové z Jihočeské televize s uměleckou ředitelkou Irinou Kondratěnko můžete shlédnout zde Studio Z

2.12.2013
Video z přípravy a průběhu závěrečného koncertu v Synagoze Jihočeská televize