1. 02/11/2013
  2. 09/11/2013
  3. 16/11/2013
  4. 23/11/2013
  5. 30/11/2013
Předprodej vstupenek

Krumlovské podzimní recitály
Synagoga Český Krumlov

Krumlovské podzimní recitály, III. ročník – Podzimní Krumlov navštíví umělci světového formátu

Český Krumlov, 25. září 2013 - Pořadatelé hudebního festivalu Krumlovské podzimní recitály pro vás již třetím rokem na listopadové soboty připravili pestrý program, ve kterém vystoupí jedineční interpreti světového formátu. Posluchači budou mít možnost ve výjimečném prostředí renesančního sálu Vlašského dvora a nově v prostorách českokrumlovské synagogy vyslechnout nejen přední operní interprety (Š. Margitu), klavíristy (I. Kondratěnko a Martina a Kristinu Kasíkovi), ale na své si letos přijdou i milovníci kytary (Š. Rak) a jazzu (česko-polské trio Š. Balcarová, M.Mucha a V. Křišťan). Jedinečnost festivalu spočívá právě ve výjimečném prostředí, kdy jsou posluchači a interpreti v bezprostřední blízkosti umělecké i duševní.

Sérii koncertů konajících se ve Vlašském dvoře zahájí 2. listopadu v 18:00 svým sólovým koncertem a křtem nového sólového CD ‚Cesta‘ (‚Journey‘) klavírní virtuózka a vynikající pedagožka Irina Kondratěnko. V jejím podání se posluchači mohou těšit na skladby od J.S.Bacha (i v úpravě F.Busoniho) a C.Francka, které jsou interpretací duševniho hledání a přemýšlení, překonávání a pokory, pádu a vzletu, všeho podstatného co denně naplňuje náš vnitřní svět, co nás povznáší nad všední život a ztělesňuje se v tvořivosti a nabyté moudrosti...

9. listopadu od 18:00 hodin vystoupí na svém recitálu světový kytarový virtuóz, profesor pražské Akademie múzických umění Štěpán Rak. Jeho pětiprstá technika, kterou vyučuje po celém světě, se stala doslova legendou. Na programu jsou skladby z jeho autorské tvorby. Zajisté oceníte umění mistra, který posluchačům po celém světě svým uměním otevírá duši hudby.

16. listopadu se můžete těšit na festivalovou premiéru v podání česko-polského jazzového tria, které letos obdrželo cenu Anděla v kategorii ‚Jazz a Blues‘ za svou druhou desku‚ Light Year‘ (nahrána ve formaci Inner Spaces Quintet). Na trumpetu zahraje Štěpánka Balcarová, na kontrabas Max Mucha a na klavír Vít Křišťan. V jejich podání uslyšíte jazz, který vypráví zajímavé příběhy a je magickým klíčem k tajným komnatám našeho podvědomí. Jedna z posledních kritik o této formaci říká: ‚Hudebníci z Inner Spaces mají vesmírný potenciál…‘ Na programu jsou připraveny vlastní kompozice Š. Balcarové a V. Křišťana, upravené aranže skladeb z oceněného jazzového alba roku Light Year formace Inner Spaces quintet a další známé jazzové standarty a melodie.

Stálí navštěvníci festivalu již vědí, že při každém ročníku dávají pořadatelé prostor mladým talentovaným umělcům. Ani tento rok není výjimkou. Koncert, který se uskuteční 23. listopadu, zahájí vítězové soutěže ‚Mladí hrají na Steinway‘. Tito mladí umělci se těší na vzácnou příležitost zahrát si na nástroj, který se v prostorách Vlašského dvora nachází. Po nich bude následovat koncert dua klavíristů Martina a Kristiny Kasíkových, na kterém uslyšíte skladby pro čtyřruční klavír od francouzských autorů inspirovaných Španělskem (M. Ravel, G. Fauré), a slavné valčíky J. Brahmse.

S obrovským nadšením si vás pořadatelé dovolují pozvat na závěrečný koncert festivalu dne 30. listopadu od 18:00 hodin do českokrumlovské Synagogy, kde vystoupí host, kterého není nutné představovat. Do Českého Krumlova poprvé zavítá světoznámý tenor Štefan Margita. Můžete se jistě těšit na neopakovatelný zážitek z koncertu, na kterém uslyšíte písně a árie od P. I. Čajkovského, G. Donizettiho, F. Cillea, A. Dvořáka a dalších. Na klavír ho bude doprovázet profesorka Irina Kondratěnko, která se představí i v sólových skladbách.

Organizátoři III. ročníku Krumlovských podzimních recitálů pevně věří, že i letošní program přinese nevšední inspiraci každému z posluchačů, který na koncerty zavítá.

Podrobné informace o festivalu naleznete na www.krumlovskerecitaly.cz, rezervace vstupenek na www.ceskykrumlov.cz, předprodej vstupenek – Infocentrum, Náměstí Svornosti, Český Krumlov. Vstupné na koncerty ve Vlašském dvoře činí 250,-/150,- Kč, na závěrečný koncert Š. Margity a I. Kondratěnko 500,-/350,- Kč.

Autorky: Prof. Irina Kondratěnko, Eva Pardoe, PR Vlašský Dvůr s.r.o.

Kontakt:
Eva Pardoe, PR Vlašský Dvůr s.r.o.
Tel. +(420) 731 237 113
E-mail: evapardoe@gmail.com

07.07.2014
Již známe umělce, kteří budou vystupovat v letošním ročníku.
27.01.2014
Recenze CD "Journey" z časopisu Harmonie 2/2014 1.strana  2.strana

3.11.2013
Rozhovor šéfredaktorky Petry Taudyové z Jihočeské televize s uměleckou ředitelkou Irinou Kondratěnko můžete shlédnout zde Studio Z

2.12.2013
Video z přípravy a průběhu závěrečného koncertu v Synagoze Jihočeská televize